Lë Gjermaninë për Kosovën, Florent Muslija i bashkohet Dardanëve

në kategorine Sport

Përfaqësuesja e Kosovës do ta ketë një tjetër talent në rradhët e veta për dy ndeshjet e shtatorit. Mesfushori i talentuar kosovar, Florent Muslija ka pranuar përfundimisht ta veshë fanellën e Kosovës.

Muslija që nga muaji shtator pritet të grumbullohet dhe do të jetë i gatshëm për trajnerin Bernard Challandes për ndeshjet ndaj Çekisë dhe Anglisë. 20-vjeçari që luan për skuadrën e njohur gjermane Hannover 96, ka firmosur një dokument që tregon se do të jetë pjesë e Përfaqësueses që nga muaji shtator.

Muslija ka pranuar ta lë Përfaqësuesen e Gjermanisë U20 dhe tani do të jetë pjesë e Kosovës.

Burimi: https://www.balkanweb.com/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.