Moti, e premte 21 qershor 2019

në kategorine Shqipëri

Rriten serish temperaturat. Fundjava paraqitet nën ndikimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë.

Moti këtë të premte paraqitet me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore dhe Jug të vendit.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 metra lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme, ku priten të arrijnë deri mbi 36 gradë

Burimi: https://www.vizionplus.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.