Investohen 3.5 milionë euro në statistika (VIDEO)

në kategorine Kosovë

Ambasada e Suedisë dhe Bashkimit Evropian do të investojnë 3.5 milion euro për forcimin e sistemit statistikor në Kosovë.

Në Agjencinë e Statistikave të Kosovës thonë se këto fonde do tu ndihmojnë të nxjerrin të dhëna më cilësore, njofton Klan Kosova.

Kronikë e zgjeruar nga gazetari Albert Bajrami.

 

Burimi: https://klankosova.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.