VIDEO/ “Afrohuni”, momenti kur RENEA ndërhyn në Elbasan

në kategorine Shqipëri

ELBASAN

Këto janë disa nga momentet e operacionit të policisë së Shtetit në Elbasan me disa të arrestuar, mes tyre Florenc Çapja, një person i akuzuar për vrasje.

Policio Elbasan
Policio Elbasan

Efektivë të RENEA-s shihet teksa ndërhyjnë në banesat e personave për të cilët ishte prerë urdhër-arresti. Të armatosur rëndë, me maska e qen ata futen në banesa dhe kryejnë arrestimet.
Ndërkohë që në radio dëgjohet zëri i shefit të operacionit teksa jep direktivat. Më pas të arrestuarit dërgohen në komisariat.

(m.k/BalkanWeb)

Burimi: https://www.balkanweb.com/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.