Real Madridi në hall, pas blerjeve duhet të largojë 12 lojtarë!

në kategorine Sport

Dhe nuk janë pak, por plot 12 lojtarë! Kështu Real Madridi po kthehet në një supermerkato shumë të shtrenjtë, por që do të jetë i detyruar të bëjë dhe ulje të ndeshjme sepse siç janë punët tani në Madrid, lojtarët që duhen parkuar gjetkë janë një skuadër futbolli dhe një rezervë…

Kovaic
Kovaic

Sepse francezi Mendi ishte blerja e pestë zyrtare e Florentino Perezit, që u shtohen shtatë të kthyerve nga huazimet në skuadart e tjera, të cilat nuk e kanë para të udhës t’u paguajnë kartonët. Në total, aktualisht janë të federuar 37 lojtarë dhe rregullorja në Spanjë nuk lejon më shumë sesa 25 lojtarë të federuar në kampionat. Kështu që nga Kovaçiç te Hames Rodrigez, por lojtarët që zhvilluan sezonin e fundit si Bejl e Navas. Te Reali pas 303 milionëve të shpenzuara, po bëhen gati të arkëtojnë!

Bale
Bale

(Balkanweb)

Burimi: https://www.balkanweb.com/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.