Zyrtare/ Real Madrid nënshkruan me mbrojtësin Ferland Mendy

në kategorine Sport

Zinedine Zidane e donte në Real Madrid, mbrojtësin Ferland Mendy dhe klubi spanjoll ia ka plotësuar dëshirën francezit. Galaktikët i kanë paguar Lyonit 48 milionë euro me një bonus prej 5 milion eurosh. Blerja e tij është konfirmuar pas vizitave mjekësore në Paris dhe francezi ka nënshkruan një marrëveshje që zgjat deri në vitin 2025.

Real Madrid e sheh atë si një zëvendësuesin e Marcelos për një periudhë afatgjatë. Ardhja e Mendy do të thotë se disa nga të mbrojtësit e majtë duhet të largohen, pasi Real Madridi tashmë ka Sergio Reguilon, Theo Hernandez dhe madje edhe Achraf Hakimi, i cili mund të luajë në atë krah.

(n.b/BalkanWeb)

Burimi: https://www.balkanweb.com/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.