VIDEO/ Duka elozhe Rejas: Fitore morali dhe shprese

në kategorine Sport

Çdo rezultat tjetër përveç fitores kundër Moldavisë do i shndërronte kualifikueset “Euro2020” në një turne pa interes dhe pa objektiva. Armand Duka shijon jo vetëm fitoren por dhe lojën e shfaqur.

Një meritë të padiskutueshme ka dhe trajneri Edi Reja, me italianin i cili brenda një harku kohor shumë të shkurtër arrit të bashkoj grupin dhe të rikthej harmoninë.

Pas 4 ndeshje, Shqipëria renditet në vendin e 4-ët me 6 pikë, sigurisht ky nuk ishte starti më i mirë i mundshëm por deri në fund ka ende shumë ndeshje dhe shumë pikë në lojë.

(BalkanWeb)

Burimi: https://www.balkanweb.com/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.