Clinton takon shoqërinë civile në Kosovë

në kategorine Kosovë

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton që po qëndron në Kosovë për ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të clirimit të Kosovës ka takuar edhe shoqërinë civile të Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur ish-presidentja Atifete Jajhaga, tash shumë aktive si pjesë e shoqërisë civile, e cila ka treguar edhe se ccfarë është biseduar në këtë takim.

“Si ndër komponentet më të rëndësishme të një shteti, sot Presidenti Klinton u takua me shoqërinë civile të Kosovës. Gjatë takimit, u bisedua për efektin e OJQ-ve në qeverisje dhe si kauzat për të cilat ato luftojnë bëjnë ndryshim në një shtet”, ka shkruar Jahjaga në Facebook.

Burimi: https://klankosova.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.