Beqaj: Deri në Vde.kje mirënjohës ndaj Amerikës

në kategorine Kosovë

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë,
Besim Beqaj, ka marrë pjesë në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës
nga forcat e Aleancës Veriatlantike NATO.

“Sot
jemi shumë të nderuar me prezencën e akterëve të lirisë së vendit tonë,
Presidentit Bill Clinton, Sekretares Madeleine Albright, Gjeneralit Wesley
Clart si dhe shumë personaliteteve tjera, për të shënuar së bashku shënimin e
20-të vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Gjithmonë mirënjohës
SHBA-ve për vendosje e paqes në Kosovë”, ka shkruar ministri Besim Beqaj në
profilin e tij, në rrjetin social Facebook.

Ndryshe
12 qershori i vitit 2019 shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në
Kosovë.

Burimi: http://kosova.info

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.