Hoxhaj për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës: Faleminderit NATO

në kategorine Kosovë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka kujtuar momentet e hyrjes së trupave të NATO dhe çlirimit të Kosovës.

Me këtë rast numri dy i Qeverisë ka falënderuar NATO-n, duke thënë se për 20 vjet KFOR-i ka ofruar siguri dhe stabilitet për dy dekada dhe në rajon.

“Faleminderit aleatëve të Kosovës. Faleminderit NATO”.

Burimi: https://klankosova.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.