Kuvendi me seancë për 20 vjetorin e masakrës në Burgun e Dubravës

në kategorine Kosovë

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë të veçantë në përkujtim të 20-vjetorit të Masakrës së Dubravës.

Seanca pritët të nis në orën 11:00.

Para 20 vjetësh në Burgun e Dubravës, ishin vrarë e masakruar mbi 150 të burgosur shqiptarë nga ushtria dhe policia serbe, ndërsa 300 të burgosur të tjerë kanë arritur t’i shpëtojnë kësaj masakre, transmeton Klan Kosova.

Burimi: https://klankosova.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.