Tirana rimbledh dy Qeveritë (VIDEO)

në kategorine Kosovë

Ramush Haradinaj e Edi Rama nuk erdhën kësaj radhe.

Por, kryeministrat e Kosovës dhe Shqipërisë, ua deleguan zëvendësve të tyre, mbledhinë e radhës të të dy qeverive.

Në takimin e ri në Tiranë, Fatmir Limaj e Erion Braqe, konfirmojnë se diskutuan për problemet e afatet e marrëveshjeve që i arritën nëntorin e vitit të kaluar në Kosovë, në Pejë.

Braçe, tha se tema kryesore të takimit, i cili ishte i mbyllur për medie, ishin lehtësirat ekonomike mes dy shteteve.

Këtu temë diskutimi ishin edhe çështje jashtë marrëveshjeve të deritanishme.

Kronikë nga Enis Reçica

 

 

Burimi: https://klankosova.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.