KARAKAS – Guaido: Nuk ka negociata me qeverinë vetëm ndërmjetësim nga Norvegjia

në kategorine Bota

KARAKAS, 16 maj /MEDIAL-AFP/ – Nuk ka asnjë negociatë mes opozitës dhe qeverisë venezuelase në Oslo, por një ndërmjetësim i Norvegjisë për t’u përpjekur që të gjendet një zgjidhje ndaj krizës që po kalon Venezuela, theksoi sot shefi i opozitës, Juan Guaido.
“Nuk ka asnjë lloji negociate”, the Juan Guaido gjatë një mbledhje politike në Karakas.
Megjithatë ai pranoi se ka dërguar delegatë të tij në një ndërmjetësim të përgatitur prej shumë muajsh nga vendi skandinav. /G.S/
.

Artikulli paraprakSHBA – “Facebook” bllokon qindra llogari false me qëllim influencimin e zgjedhjeve

Burimi: http://ata.gov.al/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.