Liderët e Turqisë, Azerbajxhanit dhe Uzbekistanit zhvillojnë bisedë telefonike

në kategorine Bota

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologët e tij nga Azerbajxhani dhe Uzbekistani, Ilhev Aliye dhe Shavkat Mirziyoyev, raporton Anadolu Agency (AA).

Krerët diskutuan çështjet rajonale dhe marrëdhëniet dypalëshe, thanë burimet presidenciale që folën në kushte anonimiteti për shkak të kufizimit të bisedës me mediat.. . . .

Burimi: https://www.aa.com.tr/sq/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.