Briatore “shpërthen” kundër Ferrarit

në kategorine Formula 1/Sport

Ferrari tregoi edhe në Spanjë që jo vetëm nuk është rival i denjë për Mercedesin, por është mbrapa edhe Red Bullit.

Përveç shtypit italian që e ka “masakruar” këto ditë skuadrën, është edhe Flavio Briatore, ish-drejtuesi i Benetton dhe Renault, që nuk i ka kursyer kritikat për “Kokëkuqen”.

Në Instagram, Briatore shkroi: “Ferrari po lufton kundër një Red Bulli me motor Honda dhe një Mercedesi që vjen nga një planet tjetër. Pista e Spanjës tregon gjithmonë të vërtetën. Nëse nuk je në gjendje të shfaqësh potencialin aty, nuk mund të konkurrosh për Botërorin. Vështirë se Ferrari do të fitojë ndonjë garë”.


Top Channel

Burimi: http://top-channel.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.