Mercedes “godet” sërish tregun botëror me një veturë elektrike

në kategorine Auto/Galileo

Ndërsa ‘Auto Show’-i në Nju Jork kryesisht po shpërfaq vetura SUV, Mercedes ka thyer stigmën e eventit duke dhënë një indikacion në lidhje me një makinë elektrike.

Kompania prodhuese e automobilave ka shfaqur GLS-në e fundit nga radhët e AMG-së, e përbërë nga një motor të tipit V8, turbo-binjakë dhe motor elektrik 48 volt, transmeton lajmi.net.

Megjithëse nuk ka ndarë detaje në lidhje me kuaj-fuqitë që arrijnë të prodhohen dhe për ndërrues shpejtësish, për të është mësuar se do të lansohet në fillim të 2021-ës.

Ndiqini fotografitë e mëposhtme për ta parë pamjen e veturës. /Lajmi.net/

Burimi: MEDIAL.mk

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.