Leclerc shpreson që të thyejë tabunë

në kategorine Formula 1/Sport

Piloti Charles Leclerc shpreson që të thyejë tabunë dhe të korrë suksesin e parë në karrierë. Ai iu afrua shumë triumfit në Bahrein, por një problem në makinën Ferrari e ndali të korrë suksesin e parë sezonal.

“Nuk e harxhoj kohën duke u menduar për atë që kaloi. Unë përpiqem të përmirësohem në çdo garë, duke korrigjuar pikat e mia të dobta. Shpresoj që edhe Ferrari të përmirësohet në këtë garë dhe të arrijmë fitoren e parë sezonale. Kjo ka më shumë rëndësi”, tha piloti 21-vjeçar Leclerc.

“Botërori sapo ka nisur, shpresoj që shumë shpejt të rikuperojmë disavantazhin me Mercedes dhe të korrim fitoren e parë. Suksesi ka shumë rëndësi për skuadrën, për të na motivuar edhe më shumë në vijim. Pista e Baku është plot surpriza, ndaj nuk ka favoritë”, u shpreh Charles Leclerc.

Burimi: MEDIAL.mk

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.