Vetëm barazim me Serbinë,Gjermania ndalet në shtëpi para Holandës

në kategorine Sport

Gjermania e mbylli në barazim, provën gjenerale para ndeshjes së parë në eliminatore, ndaj Holandës në transfertë.

Në “Volksvagen Arena” të Volfsburgut, “pancerat” barazuan 1-1 përballë Serbisë. Ballkanasit shtangën ekipin e Lëvit, që në minutën e 12-të, ku pas një goditje këndi, Joviç u gjend i vetëm në zonë, dhe shënoi me kokë përballë Nojerit.

Gjithsesi, gjermanët reaguan, duke provuar disa herë me Rojsh apo Gundogan, por goli i barazimit erdhi vetëm në minutën e 69-të, me Leon Gorenckën, për të mos shënuar më deri në fund.

Takimin tjetër ndaj Holandës, Gjermania e luan në datën 24, në transfertë ndaj Holandës./Panoramasport

Burimi: https://www.balkanweb.com/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.