(VIDEO) MINISTRIA E BRENDSHME do të ndjek personat që bëjnë fushatë kundër VAKSINIMIT

në kategorine Maqedoni/Shëndeti

Rrjetet sociale shpallën lutë kundër “anti-vaksinuesve”, ndërsa në Maqedoni dyshimet kundër vaksinimeve dhe në përgjithësi mjekësia konvencionale u promovua përmes servisit publik.

Lidhur me këtë kanë reaguar nga Shoqata e mjekëve të Maqedonisë së Veriut. Ndërsa Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se do të njoftoj dhe Ministrinë e Brendshme.

Burimi: alsat-m.tv

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.