(FOTO) VMRO-DPMNE: Dënimet për të akuzuarit e 27 Prillit, dëshmi e frikës në LSDM!

në kategorine Maqedoni

211 vjet burg që u shqiptua për rastin e montuar politik të 27 prillit, dëshmuan se në Maqedoni tashmë është varrosur ligjin drejtësia, thonë nga VMRO-DPMNE, informon MEDIAL.MK

“Persekutimit politik në Maqedoni tashmë ka arritur kulmin. Nga dita në ditë veç po rritet  numri i viktimave si rezultat i “zaevizmit”, në fakt persekutimi politik dhe torturimin i qeverisë ndaj kundërshtarëve të saj politikë”, thuhet në kumtesën me shkrim të VMRO-së.

MEDIAL.MK

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.