Basketboll: Kupa e Botës Kina 2019 – Zyrtarizohen tetë grupet, ja me kë përballet Amerika

në kategorine Basketboll

Basketboll: Kupa e Botës Kina 2019 – Zyrtarizohen tetë grupet, ja me kë përballet Amerika

Janë kompletuar të gjitha grupet (8) për Kupën e Botës në Basketboll, që do të zhvillohet në Kinë.

Kompeticioni më i rëndësishëm në botën e basketbollit do të startojë më 31 gusht të vitit 2019.

Në këtë kompeticion do të marrin pjesë plotë 32 skuadra. Sigurisht, favoritët për triumfin konsiderohen Amerika.

Në këtë kompeticion pritet që të bëjnë mirë edhe fqinjët nga Serbia.

Më poshtë, lajmi.net ua përcjell të gjitha tetë grupet e këtij kompeticioni, dhe duelet që mund t’i shihni në fazën e parë të garave. /Lajmi.net/

Burimi: http://lajmi.net/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.