(PAMJE TË RËNDA) Terroristi, fashisti, nazisti dhe çetniku i Zelandës së Re masakron rreth 50 myslimanë të pafajshëm

në kategorine Bota/Maqedoni/Video

Rreth 50 persona, myslimanë të pafajshëm kanë mbetur të vdekur dhe 20 të tjerë të plagosur nga një sulm terrorist që ndodhi në dy xhami në Zelandën e Re.

Terroristi, fashisti, nazisti, çetniku i armatosur që e identifikoi veten në Tuiter si Brenton Tarrant, transmetoi direkt gjithë sulmin në xhami.

Në këtë video shihet terroristi i pashpirt duke shtënë me armë në hyrje të xhamisë.

TERRORISTI, FASHISTI, NACISTI, ÇETNIKU I ZELANDËS SË RE MASAKRON RRETH 50 MYSLIMAN TË PAFAJSHËM (KUJDES PAMJE TË RËNDA)

TERRORISTI, FASHISTI, NACISTI, ÇETNIKU I ZELANDËS SË RE MASAKRON RRETH 50 MYSLIMAN TË PAFAJSHËM (KUJDES PAMJE TË RËNDA)

Publiée par Medial.mk sur Vendredi 15 mars 2019

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.