Këto do jenë përballjet gjysmëfinale në Ligën e Evropës

në kategorine Sport

Pas tërheqjes së shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Evropës, është tërhequr shorti edhe për fazën gjysmëfinale.

Përballjet çerekfinale të këtij sezoni janë:

Napoli – Arsenal

Villarreal – Valencia

Benfica – Eintracht Frankfurt

Slavia Pragë – Chelsea

Ndërsa, në gjysmëfinale do të, do të takohet fituesi i përballjes Napoli – Arsenal me fituesin e përballjes tjetër mes Villarrealit dhe Valencias.

Gjysmëfinalja tjetër, do të luhet mes fituesit të takimit Benfica – Eintracht Frankfurt me fituesin e takimit tjetër, Slavia Pragë – Chelsea./Lajmi.net/

Burimi: http://lajmi.net/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.