Këta janë 10 sportistët më të njohur në botë

në kategorine Basketboll

Është publikuar edhe lista me 10 sportistët më të njohur në botë, dhe ndoshta mund të befasoheni me këtë top 10-she.

Sigurisht se kësaj liste nuk i mungojnë emrat e Lionel Messit e Cristiano Ronaldos, të cilët konsiderohen si më të mirët në historinë e futbollit.

Në listën e publikuar nga ‘ESPN’, në top 10 më të njohurit ka emra nga futbolli, basketbolli, tenisi, kriketi, golfi e UFC.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e 10 sportistëve më të njohur në botë, sipas renditjes.

 1. Cristiano Ronaldo
  2. LeBron James
  3. Lionel Messi
  4. Neymar JR
  5. Conor McGregor
  6. Roger Federer
  7. Virat Kohli
  8. Rafael Nadal
  9. Stephen Curry
  10. Tiger Woods /Lajmi.net/

Burimi: http://lajmi.net/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.