Erdoğan: Ne si muslimanë nuk do të ulim kurrë kokën

në kategorine Bota

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan: Ne si muslimanë nuk do të ulim kurrë kokën, por gjithashtu kurrë nuk do të biem në nivelin e këtyre njerëzve të ulët.

“Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas muslimanëve vendos në objektiv vendin, popullin tonë dhe personalitetin tim. Ne do të shfaqim të njëjtin qëndrim parimor ndaj vdekjes së çdo njeriu të pafajshëm, pavarësisht nga origjina dhe besimi i tij”, ka thënë Erdoğan.

Presidenti Erdoğan njoftoi se 3 turq janë plagosur në sulmin terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re.Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.

Burimi: https://www.aa.com.tr/sq/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.