Zaev flet për TCH: Tirana nuk e ndihmoi Gruevskin (VIDEO)

në kategorine Maqedoni/Shqipëri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dha për Top Channel, intervistën e parë për një televizion shqiptar.

Gazetari Muhamed Veliu e pyeti për arratisjen e ish-kryeministrit Gruevski, zgjedhjet presidenciale të prillit dhe kandidatin e përbashkët që partia e Zoran Zaevit ka me partinë më të madhe shqiptare, BDI-në.

Po ashtu, Zaev flet edhe për çështjen aq shumë të debatueshme të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

Zaev flet për TCH: Tirana nuk e ndihmoi Gruevskin

Zaev flet për TCH: Tirana nuk e ndihmoi Gruevskin

Publiée par Medial.mk sur Jeudi 14 mars 2019

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.