Akar: Vazhdojnë kontaktet me Rusinë për stabilitetin dhe paqen në rajon

në kategorine Bota

ANKARA (AA) – Ministri turk i Mbrojtjes, Akar: Këto aktivitete, përfshirë takimin me homologun rus Shoygu, do të kontribuojnë në paqen dhe stabilitetin e rajonit.

Akar: Kemi kontakte me Rusinë në çdo nivel, për arritjen e paqes dhe stabilitetit në rajon dhe ruajtjen e të drejtave dhe interesave të dy vendeve.

Ministri rus i Mbrojtjes Shoygu: Shpresoj të ngelim dakord në temat e diskutuara në takimin e sotëm me homologun turk Akar.


Burimi: https://www.aa.com.tr/sq/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.