Prokuroria speciale për çështjet financiare kërkon proces gjyqësor për çiftin Fillon

në kategorine Bota

Prokuroria speciale për çështjet financiare kërkon një proces gjyqësor përpara gjykatës penale për François Fillon dhe bashkëshorten e tij Penelope në çështjen e hetimeve të dyshuara fiktive të kësaj të fundit dhe fëmijëve të çiftit, bëjnë të ditur burime pranë çështjes, duke konfirmuar një informacion të ”Monde”.

Tashmë i mbetet hetuesit të vendosë për të dërguar ose jo në penale ish-kandidatin e së djathtës në presidencialet e 2017, bashkëshorten e tij si dhe ish-zëvendësin e tij parlamentar Marc Joulaud, gjithashtu nën hetim në këtë çështje.

Burimi: http://www.botasot.info/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.