Në prag të derbit, Solskjaer ka disa lëvdata për Pochettinon

në kategorine Sport

Manchester United dhe Tottenham do të përballen këtë xhiro për kryendeshjen e javës në Premierligë.

United po kalon në formë fenomenale nën urdhrat e Ole Gunnar Solskjaer, duke regjistruar të gjitha fitore, por ndeshja kundër Spurs do të jetë shumë e vështirë.

I vetëdijshëm për këtë është edhe vet norvegjezi, i cili edhe ka vlerësuar lart kundërshtarin e tij, Pochettino.

“Ai ka bërë një punë të jashtëzakonshme. Spekulimet (nga Man Utd) janë aty për një arsye” ka thënë Solskjaer, transmeton lajmi.net.

“Por, nuk është puna ime të vlerësoj trajnerët e tjerë. Fokusi im është tek vetja dhe skuadra ime” ka shtuar norvegjezi.

Manchester United tani janë vetëm tri pikë larg Arsenal por lufta me Tottenham do të jetë e vështirë dhe mund të rritet diferenca. /Lajmi.net/

Burimi: http://lajmi.net/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.