Qualcomm thotë se të paktën 30 modele telefonësh me 5G do të mbërrijnë këtë vit

në kategorine Galileo

Gjatë një prezantimi në CES 2019 në Las Vegas Qualcomm tha se pret të paktën 30 modele telefonësh 5G gjatë këtij viti.

Kompania tha se Qualcomm ka fituar pjesën më të madhe të kontratave të 5G-së nga prodhuesit e telefonëve.

Deklarata ka një të vërtetë sepse Samsung do të jetë një prej këtyre prodhuesve që përdor modemin Snapdragon X50 të 5G-së.

Një gjë është e sigurtë, 5G-ja do të jetë tema kryesor e vitit dhe viti i smartfonëve 5G. /PCWorld Albanian

Burimi: http://pcworld.al

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.