Pukë/ Dëbora arrin në dy metra, prefekti: Jemi të izoluar

në kategorine Shqipëri

Prefekti i Pukës, Gjon Dodaj, tha për “BalkanWeb” dhe News 24 se trashësia e dëborës në disa vende arrin në 2 metra.

Ai theksoi se  të hapura janë të gjitha akset nacionale, por zonat e thella janë tërësisht të izoluara.  Gjithashtu ai u shpreh se ka patur një rast lindjeje, i cili sipas tij ka kaluar fatmirësisht pa asnjë problem.

“Ka dy ditë që në Puka bien reshje dëbore të dendura, e vila kalon në 70 centimetra. Trashësisë e dëborës për shkak të erërave shkon edhe në dy metra. Rrugët rurale janë të bllokuara. Kemi kërkuar ndihme nga  shtabi i emergjencave, presin të vijë një borëpastruese. I gjithë rrethi nuk ka probleme me furnizimi me energji elektrike”, tha ai.

(n.m/BalkanWeb)

Burimi: https://www.balkanweb.com/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.