(VIDEO) Protestë para Kuvendit. Ja arsyeja

në kategorine Maqedoni/Video

Shoqata “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia bllokon” sot në mesditë e kanë fillua protestën para Kuvendit të Maqedonisë ku duhet të mbahet seanca plenare për fazën e tretë dhe të fundit të ndryshimeve kushtetuese.

Rruga para Kuvendit është tërësisht e bllokuar, ndërsa vërehet edhe prani e madhe e policisë.

Protestat siç thonë organizatorët do të zgjas deri në mesnatë.

Nga “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia bllokon” theksojnë se protesta është në mbrojtje të emrit të Maqedonisë, identitetit, historisë dhe traditës së popullit maqedonas dhe kundër, siç theksojnë “tradhtisë më të madhe kombëtare”.

Протест пред Собрание

Publiée par MИА.mk sur Mercredi 9 janvier 2019

 

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.