Ngjarja tronditëse, lidhja me afganin çon në vrasjen e 28-vjeçares

në kategorine Diaspora

E Enjte, 3 Janar 2019 – 12:17
albinfo.ch

Një shqiptar ka vrarë dhe varrosur vajzën e tij në oborrin e shtëpisë, pasi ishte në një lidhje me një afgan.

Ngjarja ka ndodhur në zonën Alepu në ishullin e Korfuzit në Greqi, raporton Oranews.

Viktimë është 28-vjeçarja, Angjeliqi Petru. Një shtetas afgan, që ishte në lidhje me 28-vjeçaren ka hedhur dyshimet në polici se vajza mund të ishte vrarë nga babai për shkak se nuk miratonte lidhjen e tyre, përcjell albinfo.ch.

Sipas policisë greke, Angjeliqi ka plagë të rënda në kokë, të shkaktuara nga goditje me mjete të forta.

Babai i 28-vjeçares gjatë marrjes në pyetje nga policia ka pranuar krimin dhe ka treguar vendin ku e kishte varrosur.

Burimi: https://www.albinfo.ch

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.