PD e Kavajës thirrje anëtarëve: Shkoni te protesta e studentëve!

në kategorine Shqipëri

Partia Demokratike e Kavajës ka lëshuar një thirrje në rrjetet sociale për votuesit e saj.

Në Facebook, PD i kërkon studentëve demokratë që të bëhen pjesë e protestës studentore.

Postimi i plotë:

“THIRRJE

Diten e marte me date 11 dhjetor,u bejme thirrje te gjithe studenteve,gjimnazisteve dhe rinise Kavajase te bashkohet me protesten madheshtore te studenteve ne Tirane!

Se bashku te mbeshtesim njeri tjetrin per nje Shqiperi si e gjithe Europa dhe te ndalim gjakpiresit e pangopur ne pushtet!

RROFSHIN STUDENTET”

Burimi: https://www.botasot.info/