Një i zhdukur e 1600 të shpëtuar nga vërshimet në Francë

në kategorine Bota

Një shtetas gjerman, rreth 70 vjeç, është zhdukur pas vërshimeve në Francë, ndërsa 1600 të tjerë janë evakuuar nga zonat e rrezikuara.

Këtë e kanë bërë të ditur autoritetet franceze, shkruan CNN.

I zhdukuri dyshohet të ketë rënë në lumin e shpejtë, Aube, në fshatin Rouvres-sur-Aube që gjendet në lindje të Francës.

Françoise Souliman, prefekt i krahinës Haute-Marne, i tha sot Agjencisë së Lajmeve Gjermane se disa zhytës dhe një helikopter janë duke u munduar ta gjejnë gjermanin e humbur.

Ndërsa 1600 të shpëtuarit janë larguar nga vendi për shkak të dëmeve që kanë shkaktuar vërshimet. Shpëtimtarët po qëndrojnë në gjendje gatishmërie në një zonë të përmbytur në jug të Francës.

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.