Danimarka shkatërroi Irlandën, kualifikohet në Botëror

në kategorine Sport

Kombëtarja e Danimarkës e ka shkatërruar kombëtaren e Irlandës në Dublin, 1-5, shkruan Gazeta Blic.

Regjisori i kësaj fitore ishte super mesfushori i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen i cili ka shënoi tre gola përballë irlandezëve.

Dy golat e tjerë në këtë takim u shënuan nga mbrojtësi Chelseat, Christianssen dhe ish lojtari i Arsenalit, Bendtner.

Golin e vetëm në këtë takim për Irandën e ka shënuar Duffy. Ka kohë që Danimarka i kishte munguar botërorit.

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.