1 milionë funta në javë, kërkesa e Raiolas për klubet që po e kërkojnë Haalandin

Mino Raiola ka vendosur synimet e tij për ta bërë yllin e Borussia Dortmund, Erling Haaland futbollistin e parë ndonjëherë me neto 1 milion funta në javë, sipas raporteve.

Agjenti tashmë ka shkaktuar padyshim sagën më të madhe të transferimit të kësaj vere – me një numër klubesh elitare që kërkojnë shërbimet e norvegjezit.

Manchester City, Real Madrid dhe PSG janë identifikuar të gjithë si pretendentët e vetëm që do të ishin në gjendje t’ia plotësonin këtë kusht.

Zyrtarët e Barcelonës dhe Real Madridit kohët e fundit u takuan me Raiolan dhe babain e Haaland, Alf-Inge, në një turne ndalimi në destinacionet e mundshme për 20-vjeçarin.

Mirror citon të dy klubet që kanë mbetur ‘të tronditur’ pasi Raiola u tha atyre në lidhje me propozimin e tij për një nga talentet më premtues në botë.